Czwarta edycja projektu Szkoła Dobrze Wychowana rozpoczęła się się w październiku 2012 roku i trwała do końca roku szkolnego (czerwiec 2013). W tej edycji zachowaliśmy sprawdzony w roku ubiegłym klucz publikacji konspektów zajęć wychowawczych.
Wzorem lat ubiegłych tematyka scenariuszy podzielona była na trzy bloki tematyczneczne:

BLOK ZDROWIE - poruszaliśmy tu tematy związane z ciągłą obecnością w dzisiejszym świecie używek, propagowaliśmy zdrowe odżywianie oraz sport i szeroko pojętą aktywność fizyczną.

  1. Fast food - dlaczego nie warto jeść szybko? 
  2. Woda - najwazniejszy składnik diety.
  3. Bądź aktywny - o sporcie i rekreacji.
  4. Co jem? - o produktach żywnościowych.
  5. Proteza szczęścia - narkotyki i dopalacze.

BLOK OBYWATELSKI - tutaj skupiliśmy uwagę na naszej narodowości, ukazaliśmy plusy współpracy międzyludzkiej, nawiązywaliśmy też do przedsiębiorczości oraz aktywności społecznej.

  1. Narodowość i obywatelstwo.
  2. Jestem częścią społeczności.
  3. Współpraca - każdy z nas coś potrafi.
  4. Przedsiębiorczość - czym jest?
  5. Jak wiele ode mnie zależy - kształtowanie aktywności społecznej.
  6. Jeden z niewielu - historia Marka Kotańskiego.

BLOK PASJE ŻYCIA - to przede wszystkim poszukiwanie autorytetów, docenianie wytrwałości i pokazanie, że porażki to nie koniec świata.

  1. Tam sięgaj - gdzie wzrok nie sięga.
  2. Porażka - sposób by stawać się lepszym.
  3. Znajdź swoja drogę.
  4. Wytrwałość cechą zwycięzców.
  5. W poszukiwaniu autorytetów i wartości.

Patronat:

  • patronat1
  • patronat2
 
Szkoły dobrze wychowane

Strzałka

  • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Piasecznie
  • Zespół Szkół w Majdanie Sopockim Pierwszym
  • Zespół Szkoł w Somoninie Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła II
  • Szkoła Podstawowa Nr 5
  • Zespół Szkół w Lipuszu
  • Gminny Zespół Szkół
  • Zespół Oświatowy im. Jana Pawła II
  • Szkoła Podstawowa w Chabielicach
  • Zespół Szkól Gminnych w Starej Błotnicy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy
  • Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Talczynie
  • Szkoła Podstawowa im. Józefa Sołtykiewicza w Węgiersku
  • IV Liceum Ogólnokształcące im. dr Jadwigi Młodowskiej w Chełmie
  • Szkoła Podstawowa im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie
  • Zespół Szkół - Gimnazjum w Przygodzicach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im.76 Pułku Piechoty w Augustowie
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Hucie Dzierążyńskiej
  • Zespół Szkolno - Przedszkolny w Studzienicach SP nr 16
  • Zespół Szkół w Zabielu
  • Szkoła Podstawowa nr 6 im. Macieja Rataja w Ostrowie Wielkopolskim
  • Zespół Szkół w Niedrzwicy Kościelnej Gimnazjum Nr 2 im. Bł. Ks J. Popiełuszki
  • VII Liceum Ogólnokształcące im Marii Konopnickiej w Lublinie
  • Zespół Oświatowy w Szyszkach
  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. H. Sienkiewicza w Świdniku
  • Gimnazjum nr 19 w Lublinie
  • Szkoła Podstawowa w Chłaniowie
  • Gimnazjum Publiczne nr 1 w Złotowie
  • Szkoła Podstawowa im. Powstańców Styczniowych w Fajsławicach
  • Szkoła Podstawowa nr 17 w ZSO nr 1 w Tarnowie
  • Publiczne Gimnazjum im. ks. kard. St. Wyszyńskiego w Lubichowie
  • Szkoła Podstawowa w Ożarowie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Piłce
  • Publiczne Gimnazjum im. Jana Zamoyskiego w Starym Zamościu
  • Gimnazjum nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Lęborku
  • Szkoła Podstawowa w Wandowie
  • Publiczne Gimnazjum w Samborcu
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Godziszowie Drugim
  • II Liceum Ogólnokształcące im. Ziemi Kociewskiej w Starogardzie Gdańskim
  • Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych
  • Szkoła Podstawowa nr 16 im. B. Prusa w Siemianowicach Śląskich
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących im. W. Nałkowskiego w Nowodworze
  • Szkoła Podstawowa nr 23 w Dąbrowie Górniczej
  • Zespół Szkół w Niedrzwicy Kościelnej
  • Zespół Szkół w Garbatówce
  • Zespół Szkół im Prezydenta Ignacego Mościckiego w Zielonce
  • Zespół Szkół w Milejczycach
  • Gimnazjum Europejskie