Czwarta edycja projektu Szkoła Dobrze Wychowana rozpoczęła się się w październiku 2012 roku i trwała do końca roku szkolnego (czerwiec 2013). W tej edycji zachowaliśmy sprawdzony w roku ubiegłym klucz publikacji konspektów zajęć wychowawczych.
Wzorem lat ubiegłych tematyka scenariuszy podzielona była na trzy bloki tematyczneczne:

BLOK ZDROWIE - poruszaliśmy tu tematy związane z ciągłą obecnością w dzisiejszym świecie używek, propagowaliśmy zdrowe odżywianie oraz sport i szeroko pojętą aktywność fizyczną.

  1. Fast food - dlaczego nie warto jeść szybko? 
  2. Woda - najwazniejszy składnik diety.
  3. Bądź aktywny - o sporcie i rekreacji.
  4. Co jem? - o produktach żywnościowych.
  5. Proteza szczęścia - narkotyki i dopalacze.

BLOK OBYWATELSKI - tutaj skupiliśmy uwagę na naszej narodowości, ukazaliśmy plusy współpracy międzyludzkiej, nawiązywaliśmy też do przedsiębiorczości oraz aktywności społecznej.

  1. Narodowość i obywatelstwo.
  2. Jestem częścią społeczności.
  3. Współpraca - każdy z nas coś potrafi.
  4. Przedsiębiorczość - czym jest?
  5. Jak wiele ode mnie zależy - kształtowanie aktywności społecznej.
  6. Jeden z niewielu - historia Marka Kotańskiego.

BLOK PASJE ŻYCIA - to przede wszystkim poszukiwanie autorytetów, docenianie wytrwałości i pokazanie, że porażki to nie koniec świata.

  1. Tam sięgaj - gdzie wzrok nie sięga.
  2. Porażka - sposób by stawać się lepszym.
  3. Znajdź swoja drogę.
  4. Wytrwałość cechą zwycięzców.
  5. W poszukiwaniu autorytetów i wartości.

Patronat:

  • patronat1
  • patronat2
 
Szkoły dobrze wychowane

Strzałka

  • Zespół Szkół im. Henryka Sienkiewicza w Grabowcu
  • Zespół Szkół Publiczne Gimnazjum nr 1 w Hucie Dąbrowie
  • Szkoła Podstawowa w Mieczysławce
  • SZKOŁA PODSTAWOWA W WIRKOWICACH
  • Zespół Szkół w Niedrzwicy Kościelnej, Gimnazjum Nr 2
  • Zespół Szkół Nr 5- Gimnazjum Nr 5
  • Szkoła Podstawowa w Tuszowie
  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy
  • Szkoła Podstawowa w Chłaniowie
  • Gimnazjum nr 19 w Lublinie
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Sklodowskiej Curie w Częstochowie
  • Szkoła Podstawowa nr 3 im. plut. Michała Robaka w Złotowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 w Olbięcinie
  • Szkoła Podstawowa Nr 12 im. Zygmunta Glogera w Białymstoku
  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego
  • Szkoła Podstawowa im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Różańcu Drugimo
  • Dwujęzyczne Społeczne Gimnazjum im. Jerzego Kukuczki w Rybniku
  • Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Radomiu
  • Zespół Szkół Europejskich im. Szarych Szeregów w Puławach
  • Szkoła Podstawowa w Ośniszczewku
  • Szkoła Podstawowa im.ks.bpa Junoszy Szaniawskiego w Szaniawach
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Króla w Nieliszu
  • Zespół Szkół w Orłowie Drewnianym
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im.Adama Mickiewicza w Słupsku
  • Gminny Zespół Szkół
  • Szkoła Podstawowa Fundacji Elementarz w Rymanowie
  • Szkoła Podstawowa w Miłocinie
  • Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School w Zamościu
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotowie
  • Szkoła Podstawowa nr 42 w Lublinie
  • Zespół Szkół im. Józefa Twaroga w Księżomierzu
  • Szkoła Podstawowa w Lipsku
  • Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II
  • Publiczne Gimnazjum im. Jana Zamoyskiego w Starym Zamościu
  • Gimnazjum Europejskie
  • Zespół Szkół i Placówek Oświatowych w Lubinie
  • PSP im. Armii Krajowej w Krysiakach
  • Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
  • Bursa Szkolna w Białej Podlaskiej
  • Gimnazjum nr 19 im.Józefa Czechowicza w Lublinie
  • Zespół Oświatowy im.Armii Krajowej w Kisielsku
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Brześciu Kujawskim
  • Zespół Szkół nr 26 w Bydgoszczy
  • Szkoła Podstawowa im.Wandy Chotomskiej w Bogucinie
  • Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Wałdowie
  • Szkoła Podstawowa nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
  • Zespół Szkół im. Wł. Tatarkiewicza w Radoryżu Smolanym
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Orchówku
  • Zespół Szkół w Wojcieszkowie