Trzecia edycja projektu Szkoła Dobrze Wychowana rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku i podobnie jak poprzednia prowadzona była przez cały rok szkolny - do czerwca 2012 roku, kiedy to zorganizowano uroczyste podsumowanie edycji.

Konspekty zajęć w tym roku szkolnym zostały podzielone na trzy bloki tematyczne:

BLOK MEDIA - poruszał tematy związane z odbiorem treści medialnych: telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych z naciskiem na rozróżnienie ich rzetelności oraz dotykał problemu manipulacji.

  1. Gazeta i radio.
  2. Telewizja i Internet.
  3. Rzetelna informacja podstawą etycznego przekazu medialnego.
  4. Perswazja i manipulacja w języku mediów.
  5. Człowiek twórcą i odbiorcą przekazu medialnego.
  6. Kto może zostać dziennikarzem?

BLOK SZKOŁA - skupiał zagadnienia związane z życiem w społeczności szkolnej, tolerancją na innych, miejscem człowieka w społeczeństwie.

  1. Czym jest szkoła?
  2. Człowiek uczy się całe życie.
  3. Tolerancja jako postawa i relacja społeczna.
  4. Tylko Ty możesz pomóc.
  5. Kultura kontra przemoc.
  6. Odpoczynek - dlaczego to takie ważne.

BLOK DOM - dotykał osobistych problemów uczniów, tożsamości narodowej, ochrony środowiska.

  1. Mój dom i ja - o tym co nas określa.
  2. Droga do domu - bezpieczeństwo w ruchu ulicznym.
  3. Jestem Polakiem. Jestem Europejczykiem.
  4. Dobry zwyczaj - oszczędzaj.
  5. Kiedy mam problem. Porozmawiajmy o tym co dla nas trudne.
  6. Moje środowisko to Ja - chrońmy przyrodę.

Oprócz publikacji konspektów w ramach projektu zorganizowana została również (we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym nr VII) II edycja konkursu 7 Talent skierowanego do utalentowanej muzycznie lub tanecznie młodzieży szkół województwa lubelskiego.

Tej edycji projektu Szkoła Dobrze Wychowana towarzyszyły także publikacje prasowe p.Marii Krzos dla Kuriera Lubelskiego oraz audycje radiowe na antenie Radia Lublin, autorstwa p.Ewy Dados i p.Agaty Koss - Dybały.

Patronat:

  • patronat1
  • patronat2
 
Szkoły dobrze wychowane

Strzałka

  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ks. Stanisława Staszica w Chełmie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami integracyjnymi i Sportowymi Nr 5 im. Jana Pawła II w Pionkach
  • Szkoła Podstawowa nr 4 z oddziałami integracyjnymi im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Chełmie
  • SP im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zawieprzycach
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1
  • Gimnazjum Nr 1 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Niedrzwicy Dużej
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej
  • Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Tadeusza Kosciuszki w Rudzie Śląskiej
  • Gimnazjun nr 1 im. Jana Heweliusza
  • Szkoła Podstawowa nr 61 im. Komisji Edukacji Narodowej w Poznaniu
  • Zespół Szkół Budowlanych im.24 Pułku Artylerii Pancernej
  • Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Hucie Dzierążyńskiej
  • Gimnazjum im. Jana Pawła II w Ostrowie Lubelskim
  • Szkoła Podstawowa im.Fryderyka Chopina w Skórzewie
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Skrzyszowie
  • Zespół Szkół w Majdanie Sopockim Pierwszym
  • Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowej
  • Szkoła Podstawowa w Myśligoszczy
  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
  • Gimnazjum w Bukowej
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Dratowie
  • Szkoła Podstawowa nr 3 w Złotowie
  • Zespół Szkół nr 26 w Bydgoszczy
  • Zespół Szkół w Niedrzwicy Kościelnej Gimnazjum Nr 2 im. Bł. Ks J. Popiełuszki
  • Internat Zespołu Szkół Drzewnych i Ochrony Środowiska
  • Gimnazjum nr 19 w Lublinie
  • Zespół Szkół w Orłowie Drewnianym
  • ZSP w Luszowicach
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Godziszowie Drugim
  • Szkoła Podstawowa im. Marii Kilar w Kleszczynie
  • Zespół Szkół nr 1 w Siemianowicach Śląskich
  • Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Husynnem
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Pomieczyńskiej Hucie
  • Szkoła Podstawowa im. ks. prałata Józefa Bigusa w Baninie
  • Szkoła Podstawowa im.Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lubczynie
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli
  • Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 z Oddziałami Sportowymi
  • Szkoła Podstawowa w Ślipczu
  • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Wyplera
  • Szkoła Pldstawowa im.Ziemi Lubartowskiej w Łucce
  • Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Sulejówku
  • Gminne Przedszkole Nr 1 w Sępólnie Krajeńskim
  • Zespół Szkół Ogólnokształcacych Nr 1 im. Jana Heweliusza w Grudziądzu
  • Szkoła Podstawowa nr 16 im. Polskich Olimpijczyków w Piotrkowie Trybunalskim
  • Szkoła Podstawowa w Żarkach Wielkich
  • Szkoła Podstawowa im.Fryderyka Chopina
  • Szkoła Podstawowa nr 48 im. Józefa Piłsudskiego w Lublinie
  • Zespół Szkół w Zabielu
  • Gimnazjum w Korczowie
  • Młodzieżowy Dom Kultury im. Wł. Broniewskiego w Warszawie