Trzecia edycja projektu Szkoła Dobrze Wychowana rozpoczęła się we wrześniu 2011 roku i podobnie jak poprzednia prowadzona była przez cały rok szkolny - do czerwca 2012 roku, kiedy to zorganizowano uroczyste podsumowanie edycji.

Konspekty zajęć w tym roku szkolnym zostały podzielone na trzy bloki tematyczne:

BLOK MEDIA - poruszał tematy związane z odbiorem treści medialnych: telewizyjnych, radiowych, prasowych i internetowych z naciskiem na rozróżnienie ich rzetelności oraz dotykał problemu manipulacji.

  1. Gazeta i radio.
  2. Telewizja i Internet.
  3. Rzetelna informacja podstawą etycznego przekazu medialnego.
  4. Perswazja i manipulacja w języku mediów.
  5. Człowiek twórcą i odbiorcą przekazu medialnego.
  6. Kto może zostać dziennikarzem?

BLOK SZKOŁA - skupiał zagadnienia związane z życiem w społeczności szkolnej, tolerancją na innych, miejscem człowieka w społeczeństwie.

  1. Czym jest szkoła?
  2. Człowiek uczy się całe życie.
  3. Tolerancja jako postawa i relacja społeczna.
  4. Tylko Ty możesz pomóc.
  5. Kultura kontra przemoc.
  6. Odpoczynek - dlaczego to takie ważne.

BLOK DOM - dotykał osobistych problemów uczniów, tożsamości narodowej, ochrony środowiska.

  1. Mój dom i ja - o tym co nas określa.
  2. Droga do domu - bezpieczeństwo w ruchu ulicznym.
  3. Jestem Polakiem. Jestem Europejczykiem.
  4. Dobry zwyczaj - oszczędzaj.
  5. Kiedy mam problem. Porozmawiajmy o tym co dla nas trudne.
  6. Moje środowisko to Ja - chrońmy przyrodę.

Oprócz publikacji konspektów w ramach projektu zorganizowana została również (we współpracy z Liceum Ogólnokształcącym nr VII) II edycja konkursu 7 Talent skierowanego do utalentowanej muzycznie lub tanecznie młodzieży szkół województwa lubelskiego.

Tej edycji projektu Szkoła Dobrze Wychowana towarzyszyły także publikacje prasowe p.Marii Krzos dla Kuriera Lubelskiego oraz audycje radiowe na antenie Radia Lublin, autorstwa p.Ewy Dados i p.Agaty Koss - Dybały.

Patronat:

  • patronat1
  • patronat2
 
Szkoły dobrze wychowane

Strzałka

  • Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana III Sobieskiego w Poznaniu
  • Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana Pawła II w Katowicach
  • Zespół Szkół im. Królowej Jadwigi w Wałdowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Zamoyskiego w Janowie Lubelskim
  • Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Bukowej
  • Szkoła Podstawowa w Lipsku
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim
  • Szkoła Podstawowa w Łebuni
  • Szkoła Filialna w Żelaznej Górze Szkoły Podstawowej w Lipowinie
  • Gimnazjum Europejskie w Puławach
  • Zespół Szkół w Ciosańcu
  • Zespół Szkół w Markuszowie Gimnazjum
  • Szkoła Podstawowa w Tuszowie
  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Rzeczycy
  • Zespół Szkól Gminnych w Starej Błotnicy
  • Szkoła Podstawowa Nr 8 im. Orląt Lwowskich w Zamościu
  • Szkoła Podstawowa nr 40 w Gdańsku
  • Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bukowskich w Buku
  • Zespół Szkół Budowlanych im. Tadeusza Kościuszki w Zielonej Górze
  • Szkoła Podstawowa w Bukowcu
  • Szkoła Podstawowa im. Karola Wojtyły w Bobrownikach
  • Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego
  • Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 53 im. Marii Sklodowskiej - Curie w Częstochowie
  • Szkoła Podstawowa w Babinie
  • Zespół Szkół Specjalnych w Karnowie
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Polichnie
  • Gimnazjun nr 1 im. Jana Heweliusza
  • Szkoła Podstawowa nr 51 im. Jana Pawła II w Lublinie
  • Zespół Szkół nr 4 w Poznaniu
  • Zespół Oświatowy im.Armii Krajowej w Kisielsku
  • Zespół Szkół nr 3 w Bydgoszczy
  • Szkoła Podstawowa nr w Słupsku
  • Szkoła Podstawowa im.J.Korczaka w Broniewicach
  • Szkoła Podstawowa Nr 84
  • Szkoła Podstawowa nr 1 w Nidzicy
  • Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy w Ostrołęce
  • SP im. Marii Skłodowskiej - Curie w Zawieprzycach
  • Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II
  • Zespół Szkół w Markuszowie
  • Gimnazjum Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego w Szprotawie
  • Gimnazjum Towarzystwa Wiedzy Powszechnej w Radomiu
  • ZSO nr 5 Gimnazjum nr 34 w Gdańsku
  • Szkoła Podstawowa nr 14 w Kaliszu
  • Szkoła Podstawowa w Rąblowie
  • Zespół Szkół Mechanicznych im. J.Piłsudskiego w Radziejowie
  • Zespół Szkół w Krynce
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Godziszowie Drugim
  • SP w Korczowie
  • Szkoła Podstawowa im Marii Konopnickiej w Słodkowie Trzecim